Bičių produktai

Bičių medus – tai ypatingos rūšies maisto atsargos, kurias iš medingųjų augalų nektaro gamina ir kaupia maistui medunešės bitės.

Bičių suneštos žiedadulkės – tai vyriškos lytinės medingųjų augalų ląstelės, kurias renka, apdoroja ir kaupia atsargoms medunešės bitės.

Bičių duonelė /duona/ - tai įvairiu metu suneštos žiedadulkės, sumaišytos su bičių seilėmis ir nektaru, konservuotos medumi bei vašku ir taip paruoštos bičių maisto atsargoms.

Bičių pienelis /karališkoji žele/ - tai bičių darbininių liaukų sekretas, kuriuo maitinami bičių darbininkių, tranų ir bičių motinėlės vikšreliai ir suaugusi bičių motinėlė.

Bičių pikis /propolis/ - tai bičių surinktos ir apdorotos augalų išskiriamos dervingos medžiagos, kurias bitės naudoja avilyje kaip dezinfekcijos, klijavimo ir gydymo priemones.

Bičių nuodai – tai nuodingas pakitusių lytinių bičių liaukų sekretas, skirtas apsigynimui nuo kitų biologinių rūšių ir pasižymintis ryškiomis reguliacinėmis savybėmis jų atžvilgiu.

Bičių vaškas – tai jaunų bičių išskiriama unikali biologiškai aktyvi medžiaga, vartojama avilyje apsaugai nuodrėgmės ir korių gamybai.