Naujienos

Pavasarinės naujienos Lietuvos apiterapeutų asociacijoje!

Kovo 19 dienos pavasariškas oras sukvietė Lietuvos apiterapeutų asociacijos (LAA) valdybos narius į Trakų Neįgaliųjų Užimtumo Centrą (TNUC) vadovaujamą Juozo Norinkevičiaus. Susitikimo diena sutapo su Juozapinėmis, todėl šeimininkas Juozas buvo visų pasveikintas. Ten turėjome galimybę pasidžiaugti nuostabiais neįgaliųjų darbais, kurie žvilgsnį traukte traukė. Realus gamtos atvaizdavimas leido net mintimis nusikelti prie jūros (mano gimtinės).


Šviežiomis mintimis, turimais pamąstymais ir pasiūlymais sėdome prie stalo, kur tarpe daugelio spręstinų klausimų, nagrinėjome rengiamą Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymą „Dėl papildomos ir alternatyviosios sveikatos priežiūros natūralios ir liaudies medicinos srities biologinio poveikio paslaugų grupės apiterapijos paslaugų teikimo reikalavimų aprašo patvirtinimo“, kuriame aprašomos galimos apiterapijos paslaugos ir jų teikimo sąlygos. Susitikime dalyvavo ir daug gerų pasiūlymų pateikė Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento patarėja Asta Kandratavičienė.


LAA valdybos narių susitikime buvo aptarti klausimai apie artėjančią Pasaulinę apiterapijos dieną kovo 30 d., puodelių su nauju logotipu pagaminimas, buhalterės ir banko pasikeitimus. Diskutuota ir mokymo klausimai LSMU, kuriems vadovaus prof. Sonata Trumbeckaitė, padedant Neringai Sutkevičienei, Zojai Miknienei ir kitiems. Informuota, kad Stambule rugpjūčio 24-28 d įvyks 47 Apimondijos kongresas. Tezes reikėtų išsiųsti iki balandžio 29 d. Kalbėta apie bendradarbiavimą su Lietuvos bitininkų sąjunga. Kreiptasi į LBS prezidentą Sigitą Ūselį dėl kelių apiterapeutų dalyvavimo vykstant į šį Kongresą. Sutarta susitikti su „Bitininkas“ nauju redaktoriumi ir pasitarti dėl straipsnių apiterapijos klausimais patalpinimo jų leidžiamame žurnale. Pradėta bendradarbiauti su Valstybiniu Inovacijų Institutu tiriant bičių produktų poveikį žmogaus mikrobiomai.


Taip pat Juozas Norinkevičius susitikimo pabaigoje visiems parodė įrengtą avilio terapijos namelį!

 

LAA valdybos sekretorė Lauryna Lubytė

 

Nuotraukoje iš kairės: Juozas Norinkevičius, Povilas Rimkus, Sonata Trumbeckaitė, Povilas Kalesinskas, Lauryna Lubytė, Asta Kandratavičienė, Sigitas Vasiliauskas