Naujienos

Įspūdžiai apie Apiterapijos mokymus
Įspūdžiai apie Apiterapijos mokymus

2023 m. rugpjūčio 7-11 dienomis Trakuose vyko Apiterapijos mokymai, kuriuos pravedė svečias iš Rumunijos gydytojas Stefan Stangaciu. Mokymus suorganizavo Lietuvos Apiterapeutų asociacija, vadovaujama gydytojo Povilo Rimkaus, su pagalba aktyvių valdybos narių.

 

Gydytojas S. Stangaciu yra didelis apiterapijos (bičių produktų panaudojimo sveikatinimo ir gydymo tikslais) žinovas, pasaulyje pripažintas apiterapijos ekspertas, dirbantis šioje srityje daugiau nei 30 metų. Be to, gydymo metu apjungiantis ne tik apiterapiją, bet ir fitoterapiją, aromaterapiją ir Tradicinę kinų mediciną. S. Stangaciu yra Rumunų Apiterapijos asociacijos prezidentas, buvęs ilgametis Vokietijos Apiterapijos Asociacijos prezidentas (šiuo metu Garbės narys), Tarptautinės Apiterapijos Federacijos generalinis sekretorius, parašės keletą knygų apiterapijos klausimais. S. Stangaciu yra aplankęs 58 pasaulio valstybes, kuriose dalyvauja apiterapijos konferencijose, skaito paskaitas, praveda mokymus apiterapijos srityje. Lietuvoje lankosi jau antrąjį kartą. Pirmą kartą į Lietuvą atyko 2016 m., kai Kaune Lietuvos Apiteraputų asociacija kartu su S. Stangaciu  organizavo antrąjį  Tarptautinės Apiterapijos Federacijos kongresą.

 

Trakuose Apiterapijos kursai vyko 5 dienas. Jų metu 15 kursų dalyvių (jų tarpe keletas gydytojų, odontologas, farmacininkai, psichologas, biologas, bitininkai, ir kitų sričių specialistai) domėjosi bičių produktų panaudojimo aspektais. Sužinojome apie bičių pikį, žiedadulkes, medų, bičių pienelį, bičių nuodus, apilarnilį, bičių vašką ir kitus produktus , kuriuos pagamina darbščiosios bitelės, išmokome gaminti mišinius su bičių produktais. Lektorius ne tik išsamiai supažindino  dalyvius su  medingaisiais augalais, bet taip pat su bičių biologija, bičių šeimos ypatumais, bei bičių produktais - jų chemine sudėtimi, botanine kilme ir panaudojimu sveikatinimo bei gydymo tikslais. Labai įdomu buvo susipažinti su avilio oro terapija, kuri praktikuojama Austrijoje, Rumunijoje, Vokietijoje ir kitose pasaulio valstybėse.

 

Vyko ne tik teoriniai užsiėmimai - žinias galėjome pritaikyti ir praktikoje. Gydytojas S. Stangaciu parodė medicininį medaus masažą, paaiškino jo pagrindinius  principus. Be to, ypatinga reikšmė buvo skiriama bičių nuodams. Buvo supažindinta ne tik su bičių nuodų chemine sudėtimi,  bet ir jų panaudojimo galimybėmis. Dalyviai buvo supažindinti su mikroįgėlimų technika, kurią gydytojas Stangaciu puikiai išmano, bei jos ypatumais. Kadangi bičių produktai gali sukelti alergines reakcijas, didelis dėmesys taip pat buvo skiriamas ir šiai sričiai. Be to, bičių įgėlimas gali sąlygoti ir anafilaksinį šoką bei mirtį, todėl buvo aiškinamasi bičių nuodų poveikio mechanizmai, bei pirmoji pagalba, įgėlus bitei. Praktiniai užsiėmimai vyko Trakų Neįgaliųjų užimtumo centre, kuriam vadovauja direktorius J. Norinkevičiaus. Kursų dalyviams taip pat buvo puiki galimybė susipažinti su šiame centre vykdoma veikla, pamatyti iš arčiau medaus sukimo procedūrą.

Kiekviena diena buvo nepaprastai įdomi ir naudinga, o žinios, įgytos mokymų metu, tikrai pravers visiems kurso dalyviams. Tai buvo didžiulis įkvėpimas visiems toliau domėtis bičių produktais, ir jų nauda organizmui. Kiekvienas dalyvis įgijo ne tik žinių, kurios buvo be galo vertingos, bet ir kursų išklausymo sertifikatus.

 

Pertraukėlių metu skanavome bičių produktų – medaus (liepų, grikių ir kitų rūšių), žiedadulkių, duonelės, kuriais vaišino kursų dalyviai - Lietuvos bitininkai, be to susipažinome su bičių duonos kuliamąja mašina, kurią pademonstravo UAB Wilara direktorius G. Olsevičius, šio įrenginio išradėjas.

 

Šeštadienį, po mokymų, su svečiu  aplankėme Vilniaus Universiteto Botanikos sodą, apžiūrėjome vaistingųjų ir dekoratyvinių augalų kolekcijas, taip pat Vilniaus senamiestį, Universiteto varpinę. Visi laimingi, pasisėmę naujų žinių ir idėjų, grįžome į namus. Su nekantrumu laukiame tolimesnių mokymų, kursų ir konferencijų apiterapijos srityje.

 

Prof. Sonata Trumbeckaitė

Lietuvos Apiterapeutų Asociacijos Viceprezidentė